Federația Națională a Sindicatelor din Administrație (FNSA) a anunțat că va sesiza Comisia Europeană (CE) și Organizația Internațională a Muncii (OIM) în legătură cu abuzurile comise de Guvernul României împotriva angajaților din Aparatul de lucru al Executivului. Decizia survine după protestul organizat pe 15 septembrie în Piața Victoriei de FNSA și alte șase federații sindicale. […]
Sindicaliștii din administrație sesizează Comisia Europeană după „listele negre” ale Guvernului
Subscribe Today
GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT
SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM
EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE
TOPICAL VIDEO WEBINARS
Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.




